شرایط و قوانین استفاده از خدمات و محصولات

قرارداد استفاده از خدمات و محصولات زاگریو

نسخه کوتاه و خودمانی

• مشخصات و اطلاعات تماس ثبت شده توسط شما می بایست بصورت کامل و دقیق تکمیل شود. ما به مشتریان ناشناس خدمات نمی دهیم و از این اطلاعات برای احراز مالکیت سرویس استفاده می نمائیم، در صورت ورود اطلاعات ناقص و یا اشتباه ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شوید.

• فقط مواردی که بر روی سایت منتشر شده است و یا در تیکت ها بصورت کتبی برای شما درج می شود به عنوان ملاک تصمیم گیری و اطلاع رسانی برای شما معتبر خواهد بود.

• ما مجاز خواهیم بود در هر زمان و بدون ارائه هر گونه دلیل در تعرفه ها، شرایط سرویس ها و مشخصات فنی آنها تغییرات ایجاد نمائیم.

• تمامی اطلاعاتی که شما در اختیار ما قرار می دهید بصورت محرمانه تلقی می شوند و ما این اطلاعات را با نهایت دقت نگهداری می نمائیم. شما نیز می بایست در خصوص اطلاعاتی که ما به شما می دهیم اعم از رمزهای عبور، مشخصات سرورها و غیره به همین روش رفتار نمائید.

• با توجه به شناخت دقیق ما از قوانین و شرایط سرویس ها، مرجع تصمیم گیری، مدیران میزبانی وب زاگریو خواهند بود. اگر نظر ما برای شما قانع کننده نبود، می توانید به یکی از دادگاه های ملی و یا بین المللی شکایت خود را اعلام کنید.

• ما به هیچ وجه به مشتریانی که سرویسهای ایشان در تضاد با قوانین ایران و قوانین بین المللی باشند خدمات نمی دهیم و در صورت مشاهده بدون اطلاع قبلی سرویس را حذف خواهیم نمود. همچنین در صورتی که فعالیتهای صورت گرفته توسط شما خطرناک باشند، حتما اطلاعات شما را به مراجع ذی صلاح خواهیم داد.

• تنها و تنها شما مسئول اطلاعات و محتوای سایت خود هستید، هر گونه سوء استفاده از سرویس های ما و یا بوجود آوردن مشکل برای مجموعه میزبانی زاگریو به واسطه فعالیت های شما، متوجه شخص شما خواهد بود.

• با اینکه از برخی سرویس ها توسط ما نسخه پشتیبان (Backup) تهیه می شود، در نهایت، میزبانی وب زاگریو هیچگونه مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات شما ندارد. اطلاعات متعلق به شماست و این شما هستید که می بایست در خصوص آن مسئولیت پذیر باشید.

• زاگریو یک منبع درآمد برای مالکان آن است، در صورت عدم پرداخت صورتحسابهای مربوطه در تاریخ مقرر، سرویس شما حذف خواهد شد.

• آیتم های فوق صرفا خلاصه ای از موارد ذیل است. شما می بایست قبل از عضویت و خرید سرویس، تمامی شرایط ذیل را بصورت کامل و دقیق مطالعه فرمائید.


نسخه بلند و حوصله سر بر!

فصل اول: تعاریف
1.1 مشتری:
حقیقی یا حقوقی که اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید.
1.2 سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارایه توسط زاگریو.
1.3 پورتال پشتیبانی: وب سایتی به آدرس www.zagrio.com که مشخصات مشتری در آنجا ثبت شده و مشتری در آنجا حساب کاربری داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویس های خود را مشاهده، تمدید، ارتقا، ویرایش و یا بروز رسانی نماید. کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیل های مشتریان و سایر کاربران با زاگریو در آنجا ثبت شده و از طریق شماره درخواست (تیکت) قابل پیگیری است.
1.4 تعرفه: فهرست کامل سرویس های قابل ارایه همراه با ویژگی ها، محدودیت ها و قیمت ها به نحوی که مشتری کاملاً آگاه گردد.
1.5 هرزنامه (SPAM): ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد.
1.6 دیتاسنتر: محل نگهداری سرورها می باشد که در داخل ایران و یا خارج از ایران می باشد.
1.7 تحویل خدمات: ارایه اطلاعات سرویس های مشتری و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین مشتری و زاگریو.
1.8 منابع RAM (بر حسب مگابایت): میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت مشتری سرویس می دهند؛ هنگامی که کاربران آن سایت درحال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.
1.9 منابع CPU (بر حسب درصد): میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت مشتری سرویس می دهند؛ جهت پردازش درخواست ها و اجرای کدهای آن سایت، نسبت به کل توان پردازنده سرور؛ هنگامی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.
1.10 فضای هاست: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای مشتریان، اعم از وب سایت ها، ایمیل ها، پایگاه های داده و همچنین لاگ های آنها، که توسط یک وب سایت مصرف می گردد.
1.11 پهنای باند / ترافیک ماهیانه (برحسب گیگابایت): میزان تجمعی انتقال اطلاعات بین کاربران یک وب سایت و سرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت مشتری در یک ماه میلادی.
1.12 بالا بودن سرور: در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل 2 نقطه مختلف از دنیا، که بسته به سرویس های مختلفی که روی یک سرور قراردارد باید پاسخ تست های زیر مثبت باشد:
• وب سرور: Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 80
• ایمیل سرور: Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 25 یا 110
• دیتابیس سرور: پاسخ دهی سرور روی پورت MSSQL Server و یا MySQL
1.13 آپ تایم (Uptime): نسبت میزان زمانی که کلیه سرویس های زاگریو به وب سایت مشتری در شبکه اینترنت بالا می باشند، به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد. در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویس ها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود.
1.14 قیمت و اعتبار آن: آن دسته از مشتریانی که سرویس خود را بصورت آنلاین از زاگریو تهیه می کنند، قیمتی که در هنگام سفارش مشتری در پیش فاکتور منظور گرديده است، معتبر می‌باشد.
1.15 قیمت قراردادی: درصورتی که مشتری تمایلی به سفارش آنلاین نداشته و درخواست بستن قرارداد کتبی و فاکتور رسمی داشته باشد، سرویس موردنظر با قیمت قراردادی محاسبه می شود.

فصل دوم: احراز هویت - مالکیت سرویس
2.1 سرویسها با توجه به شخصیت حقیقی یا حقوقی که خریداری می شود، مالک و صاحب امتیاز سرویس خواهند بود.
• شخص حقیقی: بصورت آنلاین از داخل وب سایت سفارش می دهد. با مشخصات و ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد می کند بعنوان مالک سرویس شناخته می شود. اطلاعات محرمانه سرویس مانند درخواست رمز، پشتیبانی و پاسخگویی فقط به ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد شده داده می شود. بدیهی است مشتری می تواند در هر لحظه که می خواهد ایمیل خود را در پورتال پشتیبانی تغییر دهد. چنانچه به ایمیل خود دسترسی نداشته باشد، تنها با ارایه کارت شناسایی معتبر که منطبق بر مشخصات خریدار در هنگام ثبت نام می باشد، می تواند درخواست تغییر مشخصات و ایمیل خود را از طریق پورتال پشتیبانی ارسال نماید.
• شخص حقوقی: بصورت کتبی و با قرارداد رسمی که بصورت حضوری یا فاکس ارسال می گردد و یا بصورت آنلاین خریداری می شود و نامه رسمی بر روی سربرگ شرکت با امضای دارنده حق امضای مجاز مطابق آخرین روزنامه رسمی به جهت معرفی نماینده ارسال می شود و سرویس توسط نماینده تام الاختیار معرفی شده خریداری می گردد و از زاگریو فاکتور رسمی دریافت می کند. مالک سرویس شرکت می باشد و شخصی را بعنوان نماینده خود معرفی می نماید. شرکت در هر لحظه که بخواهد می تواند با نامه سربرگ شرکت بهمراه مهر شرکت و امضای صاحبان مجاز امضا، مدیر و اشخاصی که مجوز دریافت رمز را دارند به زاگریو اعلام نماید. همچنین امکان تعریف چند نماینده با سطوح دسترسی متفاوت نیز وجود دارد.
توجه: شرکت ها نمی بایست سرویس های مورد نظر خود را از داخل وب سایت و بصورت شخص حقیقی خریداری نمایند. در غیراین صورت زاگریو به روش شخص حقیقی عمل کرده و تغییر مالکیت تنها با رضایت خریدار قبلی امکان پذیر می باشد.
2.2 در مورد مشتریان با هویت شخص حقوقی، یک نفر نماینده تام الاختیار شرکت (که معمولا مدیرعامل شرکت می باشد مطابق با آخرین روزنامه رسمی که صاحب امضای مجاز در آن معرفی شده) در پورتال پشتیبانی معرفی می گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده مشتری بوده و زاگریو در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی و مسئولیتی نماینده مشتری نخواهد داشت.
2.3 برای حفظ حقوق قانونی مشتریان، کلیه مشتریان موظف به ارایه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و برای شخص حقوقی معرفی نامه ایشان، کپی کارت ملی و شناسنامه همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات به زاگریو می باشند. در صورتیکه زاگریو، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای زاگریو محفوظ بوده و با عدم ارایه مدارک در زمان مقرر به زاگریو، حقوق مالکیتی مشتری ملغی محسوب می شود و ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده مشتری خواهد بود. زاگریو مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ یا مدارک مشتریان و نمایندگان آنها ندارد.
2.4مشتری اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارایه شده، آدرس ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در به روز نگه داشتن آنها در پورتال پشتیبانی می کوشد.
زاگریو حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از مشتری دریافت نماید. زاگریو حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.

فصل سوم: پشتیبانی
3.1 پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان بر مبنای پورتال پشتیبانی بوده و درخواست به 3 روش انجام می شود:
• ارسال درخواست (تیکت): مشتری می تواند مشکلات و درخواست های خود را از حساب کاربری به  واحد پشتیبانی ارسال نماید.
• ارسال از طریق ایمیل: مشتری موظف است با همان ایمیلی که در پورتال پشتیبانی ثبت کرده مشکلات خود را به واحد پشتیبانی ارسال کند. با ارسال ایمیل به واحد پشتیبانی یک کد درخواست (شماره تیکت یا پیگیری) به مشتری جهت پیگیری های بعدی بصورت خودکار داده می شود. در صورتی که ایمیل یاد شده در بانک اطلاعاتی ما وجود نداشته باشد درخواست بصورت خودکار رد شده و هیچگونه کد پیگیری و تیکتی صادر نخواهد شد.
3.2 موافقت نامه پشتیبانی - SLA
1- پشتیبانی تیم زاگریو بصورت 24 ساعته، 7 روز هفته و 365 روز سال از طریق سیستم تیکت آماده پاسخگویی به کلیه درخواست های کاربران گرامی می باشد.
2- پشتیبانی تلفنی در ساعت اداری قابل ارائه می باشد.
3- به درخواست های خدمات پشتیبانی نرم افزاری که در تعهد سرویس میزبانی وب نمی باشد بر اساس اولویت در ساعات اداری پاسخ داده خواهد شد.
4- کلیه درخواست ها و تیکت ها در ساعات اداری، بر اساس اولویت و زمان ارسال طی حداکثر 2 ساعت پاسخ داده خواهد شد.
5- کلیه درخواست ها و تیکت ها در ساعات غیر اداری، بر اساس اولولیت و زمان ارسال طی حداکثر 6 ساعت پاسخ داده خواهد شد.

فصل چهارم: تغییرات
4.1 تغییرات توافق نامه:
توافقنامه استفاده از خدمات زاگریو تابعی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی و توافقات مجامع بین المللی ناظر بر سرویس های قابل ارایه زاگریو است و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و لحظه ای امکان تغییر دارند، زاگریو حق تغییرات آتی در توافقنامه را برای خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه شرایط و قوانین استفاده در وب سایت زاگریو در دسترس عموم قرار می دهد. زاگریو مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر درخصوص تغییرات احتمالی نداشته و مشتری می بایست این موارد را کنترل نماید.
4.2 تغییرات تعرفه: در صورت تغییر تعرفه درحین استفاده از سرویس، مشتری در صورت تمایل به ارتقا سرویس فعلی خود، موظف به رعایت قیمت های جدید خواهد بود.
• هزینه های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه مورد نیاز مشتری واقع می گردد، تابع تعرفه روز درخواست جدید مشتری می باشد. لیکن خدمات مشتری با تعرفه قبلی تا پایان دوره آن ارایه می گردد.
• ارتقای سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دو سرویس در زمان باقیمانده از سرویس می باشد.
• سروهای مجازی تنها ارتقا (Upgrade) می یابد وتنزل (Downgrade) داده نمی شود.
• سروهای اختصاصی قابل ارتقا و یا تنزیل نیستند.
• تغییرات تعرفه از طریق وب سایت اعلام شده ومشتری موظف به تبعیت از آن برای سفارشات جدید می باشد؛ مگر اینکه پیش فاکتور مهلت دار در اختیار داشته باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر شده باشد.
4.3 تغییرات فنی: زاگریو برای بهبود کیفیت خدمات حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویس های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس مشتری را تحت تاثیر قرار می دهد زاگریو موظف است از یک ماه تا یک روز قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب سایت زاگریو، پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس پست الکترونیک مشتریان اطلاع رسانی نماید. مشتری نیز موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید. هرگاه به دلیل موارد ضروری، زاگریو امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید، مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت. ضمناً مشتری به زاگریو وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت های سخت افزاری و نرم افزاری بر روی سرورهای اختصاصی و سرویس های میزبانی ایشان نماید.
4.4 تغییر مالکیت: تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست مشتری (تیکت) یا نماینده وی در پورتال پشتیبانی انجام می گردد.
زاگریو در راستای حفظ حقوق مشتریان خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت نماید.
زاگریو می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت سرویس صورت ندهد.
زاگریو درصورتی که شخص جدید شرایط و ضوابط زاگریو را قبول داشته باشد، مالکیت را به شخص جدید انتقال دهد. این تایید با عضویت شخص جدید در سیستم احراز می گردد.

فصل پنجم: تحویل خدمات
5.1 نحوه تحویل:

• پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط مشتری، با آماده شدن سرویس مشتری، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا فرم های فروش به مشتری اطلاع داده می شود. عدم دسترسی مشتری به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی گردد.
• مشتری در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکور را دریافت ننماید، موظف است حداکثر 2روز پس از پایان زمان تحویل مجاز از طریق ایمیل و یا پورتال پشتیبانی با زاگریو تماس حاصل نماید.
• در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، زاگریو مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس حداکثر تا 2 برابر خواهد بود.
• مشتری حق درخواست لغو سرویس تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن 2 برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل 7 روز باشد، در صورت عدم تحویل مشتری تا 14 روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نمی باشد.
زاگریو مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده مشتری از سرویس تحویل شده ندارد.
• سرویسهای مرتبط با دامنه ای که توسط زاگریو ثبت و یا تمدید نشده اند و نزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور، تحویل شده فرض می گردند.
5.2 حداکثر زمان تحویل:
• حداکثر زمان تحویل برای سرویس های زاگریو با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن به شرح ذیل است:
سرور اختصاصی: 7 روز کاری
ثبت دامنه: 2 روز کاری
سرویس میزبانی: 2 روز کاری
• در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده، مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به بخش فروش زاگریو و دریافت رسید ارسال (شماره تیکت) می باشد.
• پس از ثبت دامنه و ارایه شناسه و کلمه عبور کنترل پنل به مشتری، بدلیل سلب امکان نظارتی از زاگریو، زاگریو هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.
• در مورد ثبت دامنه های ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد، با توجه به اینکه به طور کلی زاگریو کنترلی در زمان تایید دامنه نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامنه به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامنه مبنای تحویل قرار می گیرد.
5.3 تطابق با سفارش: در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارایه شده به مشتری با مشخصات سرویس، مشتری موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ راه اندازی سرویس اعلام نماید و زاگریو نیز موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد؛ در غیر اینصورت مسئولیت زاگریو صرفاً محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام مشتری و فقط تا پایان زمان سرویس می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

فصل ششم: امنیت ومحرمانگی
6.1 زاگریو با تدابیر امنیتی خود مسئول، حفظ امنیت سرویس های ارائه شده میباشد.
6.2 زاگریو مسئولیتی نسبت به ضعف و مشکلات امنیتی نرم افزارهای نصب شده و مورد استفاده مشتریان ندارد.
6.3 کلیه اطلاعات شخصی که مشتری در هنگام ثبت نام وارد نموده محرمانه بوده و زاگریو بر اساس سیاست حفظ محرمانگی خود آنها را مدیریت می نماید.
6.4 زاگریو مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس های خریداری شده توسط اشخاص ثالث را ندارد.
6.5 اطلاعات و داده های مشتریان در سرویس های میزبانی فرد متعلق به مشتری بوده و زاگریو حق بهره برداری و یا استفاده از آنها را ندارد.
6.6 نصب پورتال یا برطرف کردن مشکلات نرم افزاری روی سایت های مشتری با دریافت هزینه اضافی مقدور میباشد. زاگریو در رد و یا قبول درخواست ها مختار است.

فصل هفتم: مرجع قضاوت
در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف مشتری موظف است ابتدا نسبت به اعلام موضوع با زاگریو از طریق پورتال پشتیبانی اقدام نماید. در صورت عدم حصول نتیجه پس از حداکثر 15روزکاری، مشتری می تواند به شورای انتظامی سازمان نظام رایانه ای کشور مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد. ضمناً مشتری و زاگریو نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته وحق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت.

فصل هشتم: فعالیتهای غیر مجاز مشتری
تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. زاگریو تنها مرجع تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. زاگریو حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که زاگریو از تخطی یک مشتری از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد. در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف، سرویس مشتری به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها زاگریو با توجه به نوع تخلف، مجاز به محدودسازی، تعلیق و یا قطع سرویس خاطی خواهد بود. همچنین زاگریو در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. زاگریو هیچگونه وجهی به مشتری متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین مشتری متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به زاگریو، سایر مشتریان زاگریو و یا دیتاسنتر سرویس مورد نظر خواهد بود. زاگریو سایتها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت های مورد نظر فورا مسدود یا حذف خواهند شد:
• خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران: وب سایتهایی که بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و یا قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمی کنند.
• کلاهبرداری و دزدی: با سایتهایی که به هر شکلی و با هر نیتی قصد فریب بازدیدکنندگان سایت را دارند، از قبیل ایجاد سایتهای مشابه بانکها و موسسات برای دریافت اطلاعات شخصی، دریافت وجه و عدم سرویس دهی و کلاهبرداری و ... سریعاً برخورد شده و بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد.
• عدم رعایت قانون کپی رایت: استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.
• سایت های ضد اخلاقی و دینی: کلیه سایتهای ضداخلاقی یا مخالف ادیان الهی پشتیبانی نشده و سرویس ایشان قطع خواهد شد.
• ارسال یا اجرای فایلهای مخرب به هر زبان برنامه نویسی و سعی در نفوذ به حریم فایلهای کاربران دیگر یا فایلهای سرور.
• وجود فایلهای حاوی ویروس عمداً ویا سهواً در فضای سرویس مورد مشتری.
• ارسال هرزنامه (Spam) عمداً ویا سهواً حتی اگر از سرویس پست الکترونیکی سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
• گزارش فنی زاگریو و یا دیتاسنتر مبنی بر عدم امکان سرویس.
• انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارایه خدمات زاگریو به مشتری و یا سایر مشتریان گردد.
• استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
• انجام فعالیت IRC
• عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.
• مختل كردن امنیت سیستم یا شبكه.
در صورت بروز چنین مسائلی زاگریو حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد. نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبكه شامل موارد ذیل می شود: دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبكه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسكن یا آزمایش آسیب پذیری یك سیستم یا شبكه، مداخله در خدمات ارایه شده به هر كاربر، میزبان یا شبكه، شامل تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الكترونیكی، تلاش عمدی برای پر كردن فضای یك سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و ...

فصل نهم: مسئولیت
9.1 مشتری می بایست در حفظ داده های خود کوشا باشد. رعایت نکات امنیتی نظیر استفاده از پورتال های نرم افزاهای امن، استفاده از رمز های عبور مشکل برای کنترل پنل، پورتال پشتیبانی و... بر عهده مشتری بوده و در صورت هر گونه دسترسی غیر مجاز از سوی افراد ناشناس، زاگریو هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد.
9.2 مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت ها و حقوق مرتبط با آنها بر عهده مشتری می باشد.
9.3 زاگریو مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات خریداران ندارد. بدیهی است مشتریانی که با اطلاعات ناقص یا نادرست سرویسی خریداری می نمایند، هرگونه حق و مالکیتی برای آن سرویس را از دست خواهند داد.
9.4 از آنجا که به مشتریان کنترل پنل اختصاصی جهت میزبانی و پنل دامنه ارایه می شود و بصورت پیش فرض با اطلاعات و ایمیل ثبت نام شده پنل ها ایجاد و تحویل مشتری داده می شود، مشتری موظف است درصورت تغییر در اطلاعات کاربری خود در پورتال پشتیبانی زاگریو، اطلاعات خود را در پنل ها نیز بروز نماید. زاگریو هیچ گونه مسئولیتی در اثر به روز نبودن اطلاعات و مشخصات در پنل های میزبانی و دامنه را نمی پذیرد.

فصل دهم: محتوا
10.1 سرویسهای زاگریو می بایست در راستای مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیماً به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد: (البته محدود به موارد زیر نیست)
• قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
• استفاده غیر مجاز از علائم و اسامی تجاری دیگران
• استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
• اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
• هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران و بین المللی
• انتشار اکاذیب علیه دیگران
• محتوای غیر انسانی همانند آزار حیوانات، سوء استفاده از کودکان و غیره
• ادعاهای دروغین و غیرقابل استناد
• کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
• سایتهای فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی
• فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
• سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
• استفاده از سرویس های زاگریو برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی و غیر اخلاقی به هر شکل
10.2 مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ مشتری و یا متصل به دامنه مشتری ای از زاگریو تماماً بر عهده مشتری است. این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد و سهو و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.
10.3 در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات و هزینه های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر زاگریو در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده مشتری خواهد بود.
10.4 مشتری حق استفاده از محتوای اشخاص ثالث را بدون کسب رضایت ایشان ندارد و در صورت اعلام این اشخاص به زاگریو و ارایه مدارک مثبته قابل قبول برای زاگریو، حق قطع فوری سرویس تا رسیدگی کامل برای زاگریو محفوظ بوده و مسئولیت جبران کلیه خسارات وارد بر اشخاص ثالث و زاگریو بر عهده مشتری است.
10.5 زاگریو برطبق قانون می تواند در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویس ها و اقامه دعوا و ارایه اطلاعات مشتری که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه خود را دارند به مراجع قضائی اقدام نماید.

فصل یازدهم: لغو سرویس توسط مشتری – بازگشت هزینه
مشتری می تواند تا حداکثر 30 روز بعد از ایجاد شدن میزبانی اشتراکی یا سرویس نمایندگی، سرویس خود را لغو نماید. در این صورت چنانچه سرویس مورد نظر هزینه راه اندازی نداشته باشد، کل مبلغ دریافتی عودت داده می شود. چنانچه مدت زمان استفاده از 30 روز گذشته باشد هیچ مبلغی به مشتری عودت داده نمی شود. مشتری موظف است که قبل از لغو کردن سرویس خود، کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را کپی نماید؛ زیرا به محض کنسل نمودن سرویس، سرویس مشتری بصورت خودکار حذف خواهد شد.
• توجه مهم 1: سرویسهای اضافی که به همراه هاست خریداری می شود (مانند :Park Domain، Addon Domain و یا IP اختصاصی و ..) درصورت لغو کردن، امکان بازگشت هزینه وجود ندارد.
• توجه مهم 2: ضمانت بازگشت هزینه تا 30 روز، شامل سرویس های سرورهای اختصاصی و دامنه ها نمی شود.
• توجه مهم 3: ضمانت بازگشت هزینه در خصوص سرورهای مجازی به مدت 48 ساعت می باشد.
• توجه مهم 4: ضمانت بازگشت هزینه در خصوص سرویس های اشتراکی و نمایندگی که دوره پرداخت آنها کمتر از یکسال است به مدت 48 ساعت می باشد.

فصل دوازدهم: ارتقا سرویس
12.1 مشتری می تواند در هر زمانی که مایل بود سرویس خود را ارتقا دهد. درصورت امکان ارتقا سرویس و تایید آن توسط زاگریو، به نسبت میزان باقیمانده از اعتبار سرویس فقط اختلاف هزینه سرویس دریافت می شود.
12.2 زاگریو هیچگونه ضمانتی بابت امکان ارتقا سرویس در هر زمان را ارائه نمی دهد. درصورت عدم امکان ارتقا سرویس فعلی، ممکن است سرویس جایگزین به مشتری پیشنهاد می گردد.

فصل سیزدهم: ضوابط خاص دامنه
13.1 زاگریو کلیه دامنه ها را با نام مشتری ثبت ‏می کند و صاحب امتیاز و مالک دامنه ها مشتری ‏خواهد بود.‏
13.2 زاگریو یک ایمیل یادآوری حداقل 7 روز قبل ‏از اتمام سرویس جهت تمدید به شما ارسال خواهد ‏کرد
13.3 مشتری موظف به رعایت تمامی قوانین دامنه وضع شده ‏توسط رجیسترار خواهد بود. در صورت عدم رعایت قوانین، دامنه توسط رجسترار ‏بسته خواهد شد. در این صورت زاگریو هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.‏
13.4 در صورت عدم تمدید به موقع دامنه، دامنه از سوی رجیسترار غیر فعال شده و ‏جهت فعال سازی شامل جریمه خواهد شد که هزینه آن (که بر اساس هر رجیسترار و هر دامنه متفاوت است) حدود 10 برابر هزینه 1 سال ‏ثبت دامنه می باشد.‏
جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
13.5 اگر در سفارش مشتری، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به زاگریو باشد که به هر دلیل انجام نگردد، زاگریو تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا هزینه انتقال آن دامنه به حساب مشتری در پورتال پشتیبانی می باشد. زاگریو در راستای رضایت مشتری هزینه سرویسهای معطل قابل بازگشت ناشی از عدم ثبت و یا انتقال یک دامنه را نیز به حساب بستانکار مشتری و به شکل اعتبار برای خرید مجدد برمی گرداند؛ لیکن این موضوع محدود به موارد قابل انجام است.
13.6 امکان انتقال یک دامنه به پنلی خارج از زاگریو برای مشتری فراهم می باشد و زاگریو حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال (درصورت عدم داشتن بدهی یا موارد دیگر) را ندارد.
13.7 از آنجا که زاگریو ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای مشتری را به صورت واسط انجام می دهد، عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده ir. نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه زاگریو نخواهد کرد.
13.8 مشتری موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و زاگریو در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق امتیاز مورد تائید زاگریو و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع و یا قوانین بین المللی عمل می نماید.
13.9 از آنجایی که درخواست های ثبت و تمدید دامنه ها در زاگریو بصورت خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می شود، مسئولیت صحت و بررسی درستی انجام کار بر عهده مشتری می باشد. زمانی که دامنه ثبت یا تمدید می شود یک نامه تاییده از سمت زاگریو به ایمیل مشتری ارسال می شود و مشتری موظف است که از ثبت دامنه و یا تمدید آن از طریق whois اطمینان حاصل نماید . امکان بررسی دامنه در زاگریو به نشانی https://www.zagrio.com/domainchecker.php وجود دارد و مشتری می بایست هر گونه تناقضی را سریعا به زاگریو اعلام نماید . در صورتی که دامنه ثبت نشده باشد و تمدید دامنه به هر دلیل انجام نشده باشد و مشتری موضوع را دیر به زاگریو اطلاع دهد، زاگریو تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا تمدید دامنه می باشد و هیچ گونه خسارتی پرداخت نمی کند.

فصل چهاردهم: ضوابط خاص میزبانی
14.1 مشتری تا 7 روز فرصت دارد از تاریخ انقضای هاست، اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد.
14.2 مشتری محدود به استفاده از امکانات مشخص شده (مانند میزان پهنای باند، میزان فضا، تعداد ایمیل، تعداد ساب دامنه و...) در سرویس خریداری شده می باشد و در صورت مصرف بیش از حد مجاز تعیین شده، سرویس بحالت تعلیق در آمده و مشتری لازم است سرویس خود را ارتقا دهد.
14.3 مشتری با شرایط زیر می تواند از سرویس های ایمیل بهره ببرد:
• در هر ساعت بیشتر از 100 ایمیل نفرستد.
• هر ایمیل نباید بیش از 20گیرنده داشته باشد.
• برای ایمیل های که بصورت POP3 استفاده می شود، حداکثر 100بار در هر ساعت می توانید ایمیل خود را کنترل نمایید.
14.4 ستفاده از بانک اطلاعاتی نباید باعث شود که کارایی سرور کاهش یابد یا به مخاطره بیفتد. بانک اطلاعاتی که 10درصد از Query های آن بیشتر 1 ثانیه طول بکشد، کارایی سرور را کاهش داده و مشتری باید در مدیریت بانک اطلاعاتی هایش پاسخگو باشد.
14.5 هر مشتری نمی تواند بیشتر از 10 درصد پردازنده را برای مدت 3 ثانیه در اختیار بگیرد.
14.6 اکانت مشتری در هر زمانی نمی تواند بیشتر از 128 مگابیت از حافظه سرور (RAM) را اشغال نماید. (این مقدار در سرویس ها ممکن است بیشتر و یا کمتر باشد - مطابق شرایط سرویس)
14.7 اکانت مشتری نباید بیش از 20 پروسس در هر لحظه اجرا کند. Cron job (وظایف تعریف شده و زمانبندی شده) فاصله اجرای پروسس ها نباید کمتر از 30 دقیقه باشد. (این مقدار در سرویس ها ممکن است بیشتر و یا کمتر باشد - مطابق شرایط سرویس)
14.8 زاگریو سایت ها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت موردنظر توسط ما سریعاً بسته یا حذف خواهند شد:
• فعالیت در زمینه هک، کرک و امنیت : کلیه سایتهایی که در زمینه هک، کرک و یا حتی آموزش امنیت فعالیت می نمایند.
• دانلودر: اسکریپت هایی هستند که از سایتهای مثل Rapidshare ,Mega Upload و ... دانلود می کنند. معمولاً مدت زیادی مخصوصاً برای فایلهای حجیم، سرور را درگیر می کنند و موجب کاهش کارایی سرور می شوند که در این صورت اجازه استفاده داده نخواهد شد.
• پروکسی: نصب پروکسی روی سرور و استفاده بصورت طولانی و برای استفاده عموم ممنوع می باشد.
• جاسوسی، استفاده غیرمجاز و تلاش برای نفوذ: کلیه فعالیت های کاربران روی سرور Log شده و نگهداری می شود. همچنین سرور بصورت شبانه روزی مانیتور شده و فعالیت های مشکوک سریعاً اعلام می شوند. استفاده غیر مجاز از سرویس ها به هر شکلی و همچنین تلاش برای نفوذ به سرور سریعاً شناسایی شده و اکانت های آنها به جهت حساسیت موضوع و امنیت کاربران دیگر فورا حذف خواهد شد.
• سایتهای فعال در زمینه Heap و یا دارای سیستم هرمی
• استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور می گردند.
• استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس های زاگریو و سایر مشتریان گردد.
14.9 زاگریو مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای مشتری به صورت رایگان ندارد.
14.10 زاگریو تلاش خود را جهت راهنمایی مشتری در مسائل فنی می کند، ولی مشتری خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنایی داشته و زاگریو مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
شایان ذکر است آموزش های لازم در خصوص نحوه کارکرد با کنترل پنل ها در بخش آموزش و مقالات موجود می باشد.
14.11 به دلایل فنی، وجود تعداد زیاد فایل در سرویس های اشتراکی هر کاربر باعث کندی شدید سرورها می گردد. از این رو محدودیت هایی برای تعداد inode ها در این نوع سرویس ها مطابق سیاست های فروش زاگریو اعمال می شود. اطلاعات بیشتر: https://en.wikipedia.org/wiki/Inode

فصل پانزدهم: ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصی و سرور مجازی
15.1 زاگریو کلیه اطلاعات، رمز و دسترسی root سرورهای مجازی و اختصاصی را در اختیار مشتری قرار داده و ‏اجازه ورود، دخل و تصرف، دسترسی، ویرایش و یا مشاهده فایل های مشتریان را ‏ندارد.‏
15.2 زاگریو دسترسی کامل به سرور را در اختیار مشتریان قرار می دهد و ‏هیچگونه دخالتی در مدیریت سرور ندارد. لذا مسئولیت نگهداری و امنیت داده ها بر ‏عهده مشتری خواهد بود.‏
15.3 زاگریو پشتیبانی و اشکالات فنی مربوط به سرور، دیتاسنتر و یا شبکه را صرفا پاسخگو خواهد بود.‏
15.4 پشتیبان گیری از اطلاعات به عهده مشتری خواهد بود و در صورت نیاز می ‏تواند سرویس پشتیبان گیری از زاگریو را بصورت جداگانه خریداری نماید.‏
15.5 مشتری مجاز به استفاده از منابع حافظه و پردازنده به میزان تعیین شده می باشد. به تشخیص زاگریو درصورتی که بیش از حد مجاز استفاده نماید، می بایست سرویس خود را ارتقا داده و یا به سرورهای اختصاصی انتقال دهد. در مورادی که بنا به تشخیص زاگریو، مشتری از منابع سرور اصلی شامل IO/Bandwidth بیشتر از حد استاندارد و یا بصورت غیر معمول استفاده نماید، زاگریو این حق را برای خود محفوظ می دارد که محدودیت هایی را بر روی سرویس های ایشان اعمال نماید.
15.6 درصورتی که پهنای باند بیش از مقدار تعیین شده مصرف شود، سرویس معلق می گردد. در مواردی که اجازه استفاده از سرویس تا پایان دوره برای مشتری فراهم شد، صورتحسابی بابت مصرف بیش از حد از پهنای باند برای مشتری ارسال می گردد که می بایست آنرا پرداخت نماید. همچنین سرورهایی که پهنای باند آنها بصورت نامحدود ارائه می شود شامل حق مصرف منصفانه می باشد. ارائه سرویس "نامحدود" به این معنا نیست که یک یا چند مشتری با استفاده نابجا و غیرمنصفانه از منابع سرور بر روی کیفیت سرویس مشتریان دیگر تاثیر بگذارد. معیار این تشخیص به عهده زاگریو می باشد.
15.7 مشتری می بایست حداقل 7 روز قبل از ‏اتمام سرویس برای تمدید یا اعلام کنسلی سرویس خود اقدام ‏نماید. در غیر این صورت زاگریو این اختیار را دارد که در پایان دوره سرویس را قطع نماید.
15.8 زاگریو مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به مشتری نداشته و مشتری موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد.
15.9 زاگریو تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد مشتری باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای دیتاسنتر از مشتری اخذ خواهد شد.
15.10 مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی زاگریو می باشد و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای مشتری نمی گردد.
15.11 در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود مشتری موظف به اعلام مورد به پورتال پشتیبانی زاگریو بوده و زاگریو پس از اطلاع، پیگیری های لازم و تماس با دیتاسنتر جهت رفع نقص را خواهد داشت.

فصل شانزدهم: ضوابط خاص نمایندگی
16.1 مشتری نمایندگی ها موظف به رعایت قوانین زاگریو (ضوابط مربوط به سرویس خریداری شده) می باشند. در صورت عدم رعایت قوانین زاگریو این اجازه را دارد اکانت های ‏مشتریان را بدون اطلاع قبلی معلق نمایند. نماینده می تواند در پنل نمایندگی دلیل ‏معلق شدن اکانت مشتری را مشاهده نماید.‏
16.2 فضای اضافی، سرویس اضافی: نماینده هر گونه فضا، پهنای باند، ‎ IPو سرویس ‏اضافی را که خریداری نماید غیر قابل بازگشت خواهد بود.‏
16.3 زیر نماینده: نمایندگان می توانند با فضا و هاست خریداری شده، پنل نمایندگی برای ‏مشتریان خود ایجاد کنند. در صورت لغو نمودن سرویس خود، کلیه ‏سرویس های مشتریان و زیرنماینده ها نیز بدون بازگشت هزینه معلق و یا حذف خواهند شد.‏
16.4 نماینده می تواند در صورت عدم فعالیت خود اکانت های مشتریان و نمایندگان خود ‏را به زاگریو واگذار نماید. زاگریو در زمینه پذیرفتن میزبانی مشتریان ‏نماینده مختار خواهد بود و هیچگونه تعهدی نسبت به نماینده نخواهد داشت.‏
16.5 اتمام سرویس نمایندگی: تا 7 روز مشتری فرصت دارد از تاریخ انقضای هاست، اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد.
16.6 استفاده از منابع سرویس: کلیه اکانت های ایجاد شده توسط نمایندگان باید از منابع سرور که بصورت اشتراکی در اختیار کلیه کاربران قرار گرفته بصورت کنترل شده استفاده نمایند، بصورتی که کارایی سرور کاهش نیابد. منابع فقط محدود به میزان استفاده از پردازنده و حافظه و پهنای باند نمی باشد. درصورت مصرف زباد از منابع ممکن است با هشدار، معلق کردن و یا حتی کنسل کردن سرویس همراه باشد.

فصل هفدهم: سایر ضوابط خاص
17.2 توافقات خاص مستند در پورتال پشتیبانی معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .
17.3 مشتری موظف است تحویل، تطابق و اجرای صحیح سرویس را کنترل نماید.
17.4 زاگریو هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.
17.5 مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده مشتری می باشد؛ لیکن زاگریو، انقضاء سرویس های مشتری را از طریق پست الکترونیک ثبت شده در پورتال پشتیبانی به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی مشتری به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای زاگریو ایجاد نخواهد کرد.
17.6 وضعیت اعتبار، فهرست سرویسها و پرداختهای مشتری در کنترل پنل اختصاصی هر مشتری قرار دارد و وی همواره می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.
17.7 مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات زاگریو، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی اضافه نمی شود.

فصل هجدهم: نسخه پشتیبان (Backup)
18.1 به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با مشتریان بوده و تمامی مشتریان می بایست نسخه پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در مکانی غیر از تجهیزات و سرورهای زاگریو نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو پشتیبان هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و زاگریو در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
18.2 مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان در سرویس های سرورهای مجازی و اختصاصی صرفاً به عهده خود مشتری می باشد و زاگریو در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
18.3 در کنترل پنلهای میزبانی امکان گرفتن Backup از محتویات فضای میزبانی و بانک اطلاعات وجود دارد که در فضای میزبانی مشتری نگهداری میگردد و کاربر می تواند اینکار را خود انجام دهد و از همان طریق نیز اقدام به برگرداندن اطلاعات سایت کند.  شایان ذکر است آموزش های مربوطه در بخش آموزش و مقالات سایت موجود می باشد.
18.4 زاگریو تعهدی نسبت به ارایه رایگان داده های موجود بر روی Backup Server های خود به مشتری ندارد.
18.5 زاگریو در صورت داشتن سرویس تهیه نسخه پشتیبان تنها مسئول تهیه نسخه پشتیبان بوده و هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و به روز بودن آنها را ندارد.

فصل نوزدهم: شرایط و قوانین مالی
19.1 نحوه پرداخت در بخش مالی سایت درج شده است. به طور عمومی مشتری موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.
19.2 مشتری موظف است پرداخت خود را به صورت نقدی و یا در وجه حساب های اعلام شده در سایت (بصورت آنلاین یا آفلاین) بپردازد. در صورت هر گونه نقص در پرداخت، زاگریو حق دارد ضمن تعلیق سرویس، خسارات وارده بر زاگریو را نیز مطالبه نماید.
19.3 مشتری موظف است، پس از پرداخت هزینه تمدید یا ثبت سرویس، یا افزایش اعتبار، اطلاع رسانی لازم به زاگریو را داشته و پیگیری نماید. زاگریو هیچ گونه مسوولیتی در خصوص پرداخت بدون اطلاع رسانی کاربران برای تمدید سرویس ها ندارد. مسئولیت انقضای دامنه یا از دست رفتن آن، حتی اگر پرداختی صورت گرفته ولی به زاگریو اطلاع رسانی نشده باشد، به عهده مشتری خواهد بود. این اطلاع رسانی فقط از طریق پورتال پشتیبانی مستند است.
19.4 جریمه دیرکرد: صورتحساب از 7 تا 14 روز قبل از موعد پرداخت برای مشتری صادر می شود. مشتری مهلت دارد تا زمان موعد آنرا پرداخت نماید. بعد از 7 روز از تاریخ انقضا، توسط سیستم بصورت اتوماتیک 10درصد از کل هزینه صورتحساب با حداقل 10،000 ریال، جریمه تعلق می گیرد و به هزینه صورتحساب اضافه می شود.
19.5 مشتری باید در هنگام سفارش سرویس مورد نظر خود دقت کافی را به عمل آورد؛ زیرا پس از اتمام مراحل خرید و ثبت نهایی سرویس، برگشت هزینه فقط برای سرویس هایی که ضمانت بازگشت وجه را دارند میسر خواهد بود. همچنین هزینه راه اندازی بعد از فعالسازی سرویس مسترد نمی شود.
19.6 در صورتیکه زاگریو تشخیص دهد هر یک از سرویسها و یا کالای یک مشتری درزمان تحویل، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی تر مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل مشتری به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه ای آنرا از مشتری دریافت نماید؛ پرداخت این هزینه برای مشتری اجباری می باشد و زاگریو حق استیفای مطالبات خود را از نحوه دریافت بدهی های مشتری خواهد داشت.
19.7 زاگریو با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که مشتری برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس ها و خریدهای قبلی مشتری را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر زاگریو) کسر نماید.
19.8 زاگریو حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.
19.9 سرویس های میزبانی بعد از 5 روز در صورت عدم پرداخت معلق خواهد شد. (البته بجز سرویس دامنه، که به محض انقضای دامنه از سوی رجیسترار غیرفعال خواهد شد) و زاگریو اطلاعات مشتری را حداکثر تا 10 روز پس از تاریخ انقضای سرویس بصورت غیرفعال بر روی سرور نگهداری می نماید و پس از آن می تواند از روی سرور حذف نماید.

فصل بیستم: فورس ماژور
زاگریو
هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت های دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی زاگریو تلاش خود را برای کاهش اثرات آن می نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی مشتریان از شرایط خدمات نخواهد شد. در صورت تحقق شرایط فورس ماژور زاگریو حق عدم سرویس دهی تا رفع  آن را خواهد داشت . ملاک تحقق شرایط فورس ماژور شرایط عمومی جامعه، صنفی، اقتصادی ومالی، تحریم و عدم امکان تبادل ارز خواهد بود.

فصل بیست و یکم: انقضاء و تمدید خدمات
تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود.
زاگریو مسئولیتی در قبال نگهداری و ارایه اطلاعات و داده های مشتری پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

فصل بیست و دوم: پذیرش مواد توافقنامه و ضوابط
با پرداخت مبلغ سرویس و یا عضویت در پورتال پشتیبانی زاگریو، مشتری مواد این توافقنامه و ضوابط زاگریو را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از مشتری وجود ندارد.

فصل بیست و سوم: رویه حفاظت
زاگریو
درقبال حفاظت از اطلاعات شخصی مشتری مطابق سند سیاست حفظ اسرار مسئول می باشد. اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی می باشد.

فصل بیست و چهارم: خسارت و رفع مسئولیت
خدمات زاگریو به همان شکلی که هستند ارایه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز مشتری بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و ... ارایه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای زاگریو که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارایه شوند فاقد اعتبار می باشند. زاگریو هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. زاگریو تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده ها روی سرور) نخواهد بود.

فصل بیست و پنجم: سلب اختیار
عدم اجرای بخشی از ضوابط و مواد توافقنامه زاگریو نسبت به مشتری یا دیگران به منزله سلب حق اجرای مواد توافقنامه از زاگریو نمی باشد.
شرایط و قوانین زاگریو در بیست و پنج فصل تنظیم گردید و در معرض عموم قرار گرفت.

تاریخ بروزرسانی: 1397/04/29